manželská postel do ložnice

Jak si vybrat nábytek do ložnice ?

Každý, kdo zařizuje nové bydlení, řeší v první řadě jednu velmi důležitou otázku – je jí nábytek do ložnice. Místo, kde bude v ideálním případě trávit asi třetinu života, si musí každý zařídit podle sebe, přesto existuje pár zajímavých tipů a triků, o které je dobře se podělit. Pojďme si je tedy postupně rozebrat.

postel do ložnice

postel do ložnice

Výběr nábytku do ložnice rozhodně nelze uspěchat. Nábytek je nicméně možné libovolně kombinovat přesně podle Vašeho nejlepšího vkusu. Dekory, ve kterých jej pořídíte – tedy například světlejší dřevo javoru a buku nebo tmavší odstíny švestky a kaštanu – záleží na mnoha okolnostech, jako je například barevné vymalování ložnice. Existují různí průvodci, využít můžete i služeb bytového designéra, jenž Vám ochotně poradí.

Základem každé ložnice je opravdu kvalitní postel

To je určitě bez debaty. Vybírejte ji podle vlastních preferencí, nikoliv podle moderních trendů, protože ty se často mění a do ložnice navíc mají (zpravidla) přístup jen někteří, nejde prostě zkrátka a dobře o obývací pokoj. Jen a jen Vy budete každý večer usínat v této posteli, takže si nemáte co nechat diktovat od současné módy, že?

manželská postel do ložnice

manželská postel do ložnice

Pokud si rádi v posteli čtete, jistě oceníte možnost polohování v oblasti hlavy. Už žádné krkolomné polohy při čtení knížek, budete v maximálním pohodlí. V případě, že hodláte lůžko kompletně přizpůsobit své postavě, bude nejlepší volbou koupě dřevěného rámu, k němuž zvlášť pořídíte rošty a matrace. Díky praktickým tabulkám, jež najdete všude na internetu, je možné pomocí výšky a váhy najít tu opravdu ideální matraci.

ložnicova sestava

ložnicova sestava


Praktickým doplňkem každé ložnice jsou noční stolky, které působí jako odkládací prostor. Dá se sem totiž odložit nejen rozečtená knížka, ale například i sklenička s vodou
, dálkový ovladač od televize nebo třeba brýle a s trochou nadsázky můžeme říci, že třeba i umělé zuby.

Co šatní skříně do ložnice?

satni skrin do loznice

satni skrin do loznice

Ano, i ty jsou v ložnici potřeba, pěkně vše na jednom místě, tak to má být. Velikost takové šatní skříně je limitována ale omezeným prostorem každé ložnice, v případě menší výměry této místnosti pak oceníte i posuvné dveře. Optické zvětšení pokoje určitě násobí i zrcadlové dveře skříně, které jsou velice praktické – žádné zrcadlo navíc, které by bylo možné třeba shodit z nočního stolku a navždy zlikvidovat, byť zde platí okřídlené tvrzení o tom, že střepy přinášejí štěstí, nikdo tohle uklízet asi nechce.

Není nad individuální řešení, nechte si případně i poradit v kamenném obchodě, možností je opravdu mnoho. Nestyďte se proto využít služeb odborníků!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>